Historia - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

HISTORIA GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie powstało na podstawie Uchwały Rady Gminy VI/31/99 z dnia 15. 03. 1999r, a więc jak widać historia naszej placówki jest krótka.

Na stanowisko dyrektora gimnazjum z dniem 1.09.1999 został powołany Andrzej Kiciński, którą to funkcję pełnił praktycznie  ( ze względów organizacyjnych) od dnia 1.04.1999r.

W roku szkolnym 1999/2000 wydzielono tylko część pomieszczeń w budynku przeznaczonym na gimnazjum, a część była nadal użytkowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dziadowej Kłodzie. Dopiero w roku szkolnym 2000/2001 gimnazjum przejęło cały budynek ( część A i B ) kompleksu szkolnego i można było zacząć proces adaptacji pomieszczeń do potrzeb uczniów i nauczycieli gimnazjum.

Językiem zachodnim nauczanym w gimnazjum był język niemiecki.   W roku szkolnym 1999/2000 zatrudnionych na pełny etat było 3 nauczycieli. Byli to Maria Kicińska, Zdzisław Nowak, Marek Łach. Pozostali nauczyciele tj. Krystyna Michalska , Barabara Czaplak, Anna Nowak, Justyna Fuchs, Katarzyna Fryczkowska-Jagiełło uzupełniali swe etaty w gimnazjum pracując w Szkole Podstawowej W Dziadowej Kłodzie. W tym roku zatrudnieni byli również Cichosz Agnieszka -  referent administracyjno biurowy, Krystyna Jabłońska i sprzątaczka i Jerzy Hendrykowski -  woźny szkolny.

W roku 2000/2001 na pełnym etacie w gimnazjum pracowali : Maria Kicińska , Zdzisław Nowak, Marek Łach, Barabara Czaplak, Anna Nowak, Justyna Fuchs, Katarzyna Fryczkowska-Jagiełło oraz Agnieszka Jarosz i Teresa Chorążyczewska. Niepełnozatrudnieni to Krystyna Michalska. Z pracowników obsługi zaczęły pracę Urszula Kowalczyk ( do grudnia 2000),  Maria Sobania ( od stycznia 2001) i Alicja Król ( od maja 2001).

Od 1 września 2001 roku zatrudnieni byli wszyscy nauczyciele z lat ubiegłych w pełnych etatach oraz Urszula Starzyńska, Stanisław Cichosz, Katarzyna Korczak, Joanna Gigiel. Wprowadzono również jako obowiązkowy drugi język zachodni : język angielski.

W roku szkolnym 2002/2003 pracują z nami pani Anna Kowalska oraz pan Wojciech Marcinkowski.

Poniżej pierwsi nauczyciele Naszego Gimnazjum:

Pierwsi uczniowie Gimnazjum w roku szkolnym 1999/2000

Klasa Ia