Konkurs języka niemieckiego - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Konkurs języka niemieckiego

TRZECIE MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 07.02.2018 roku  w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury odbył się III Powiatowy Konkurs Językowy  „Deutsch – ohne dich geht manchmal nichts”. Głównym celem konkursu było umożliwienie uczniom sprawdzenia znajomości języka niemieckiego w sytuacjach życia codziennego, osadzonych w realiach krajów niemieckiego obszaru językowego. Zadania sprawdzały następujące umiejętności:

1) uzyskiwanie i rozumienie informacji przekazywanych ustnie (rozmowa telefoniczna z limitem czasu z wykorzystaniem programu Skype w oparciu o określony scenariusz, imitująca rozmowę telefoniczną w języku niemieckim);
2) uzyskiwanie i rozumienie informacji przekazywanych pisemnie (analiza autentycznego tekstu w języku niemieckim, np. ulotki reklamowej, rozkładu jazdy, oferty handlowej, instrukcji obsługi etc., zakończona sformułowaniem odpowiedzi na pytania odnoszące się do zadanego materiału);
3)  stworzenie krótkiego tekstu użytkowego (zapytanie, reklamacja, skarga etc.) zgodnie ze szczegółowymi wskazówkami dotyczącymi treści.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

1) Angelika Morawska i Elżbieta Miedzińska, opiekun p. Agnieszka Piórkowska,
2) Agata Morawska i Bożena Sobolewska, opiekun p. Joanna Gigiel.

Na wyniki czekaliśmy miesiąc.

Uczennice świetnie poradziły sobie z trudnymi zadaniami.

Angelika i Elżbieta – zajęły trzecie miejsce, Agata i Bożena – czwarte.

GRATULUJEMY!