Lekcje muzealne - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Lekcje muzealne

Dnia 05 kwietnia 2018 roku odbyła się wycieczka do Wrocławia do Muzeum Narodowego na Lekcje muzealne oraz do Cinema City Korona na film „Kształt wody”. Wycieczka zorganizowana została przez panią Katarzynę Korczak i panią Krystynę Michalską.
Lekcje muzealne rozpoczęły się około godziny 09.30. Mieliśmy piętnaście minut spóźnienia, dlatego odebrano nam przerwę. Uczestniczyliśmy w dwóch lekcjach: ,,Jak patrzeć na dzieło sztuki" oraz ,,Porównanie stylów architektonicznych w sztuce".
W Lekcjach muzealnych brało udział 30 uczniów, na miejscu podzielono nas na dwie piętnastoosobowe grupy. Muzeum opuściliśmy około godziny 11.30. Nie tak łatwo było nam rozstać się z przewodnikami – pasjonatami, którzy tłumaczyli nam, jak patrzeć na dzieło sztuki oraz czym różnią się style architektoniczne w poszczególnych epokach.
Z Muzeum udaliśmy się do kina na film pt: ,,Kształt wody", film fantasy opowiadający o mocy przyjaźni i miłości. Po filmie i wspólnym posiłku, ubogaceni intelektualnie, syci i zadowoleni wróciliśmy do domów.
Uważam, że Lekcje muzealne jak i film były bardzo ciekawe, warto uczestniczyć w Lekcjach muzealnych i poznawać filmy, które nas ubogacają. Wycieczkę uważam za udaną.

Aleksandra Trawka

Dnia 5 kwietnia uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Celem wycieczki było Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Lekcje muzealne oraz film „Kształt wody”.
Uczestniczyliśmy w dwóch lekcjach: ,,Jak patrzeć na dzieło sztuki" oraz ,,Porównanie stylów architektonicznych w sztuce". Około godziny 09.30 rozpoczęliśmy swoją podróż po różnych ekspozycjach - epokach. Przewodnicy przez prawie dwie godziny z ogromną pasją opowiadali nam, rozmawiali z nami o różnych dziełach sztuki oraz przypominali nam, czym różnią się style architektoniczne w poszczególnych epokach.
Kolejnym punktem wycieczki było kino Cinema City we Wrocławskiej Koronie, gdzie obejrzeliśmy świetny, magiczny film „Kształt wody”. Tematem filmu była przyjaźń i miłość pomiędzy niemą kobietą a bestią, stworem, w rzeczywistości istotą bardzo wrażliwą i kruchą skazaną przez ludzi na życie w cierpieniu.
Całą wycieczkę uważam za udaną. Lekcje muzealne były dla nas Trzecioklasistów świetną powtórką przed egzaminem gimnazjalnym, ale myślę, że również w szkołach ponadgimnazjalnych będziemy mogli korzystać z informacji przekazanych nam przez przewodników. Natomiast film należy do tych filmów, które warto obejrzeć.

Marta Kosmala