Narodowe czytanie Lalki - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Narodowe czytanie Lalki

Wydarzenia 2015/2016

Dnia 7.09.2015r. w ramach corocznego Narodowego Czytania w naszej szkole odbyło się czytanie „Lalki” Bolesława Prusa mające na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych. W akcji uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich oraz grupa uczniów z klasy szóstej szkoły podstawowej.
Powieść Bolesława Prusa z podziałem na role czytali: Zuzanna Rynio, Dominika Pajdzik, Martyna Szyja, Oliwia Smolnik, Wiktoria Kleszcz, Martyna Cabanek, Eliza Kapica, Agata Franczyk, Sebastian Szyja, Dorian Kieryk i Szymon Otwinowski.
Szkolne czytanie „Lalki” poprzedziła prezentacja przygotowana przez Dominikę Pajdzik, Kingę Pietrzykowską i Zuzannę Rynio. Dziewczyny wprowadziły słuchaczy w akcję i problematykę powieści, poruszyły wątek nieszczęśliwej miłości na tle stosunków społecznych panujących w Polsce w II połowie XIX wieku.
Na zakończenie zorganizowano konkurs, Sebastian Szyja zadawał słuchaczom pytania sprawdzające ich umiejętność słuchania ze zrozumieniem, zwycięzcom wręczono drobne upominki. Czytaniu „Lalki” towarzyszyła również wystawa prac Bolesława Prusa.
Dziękujemy organizatorom p. K. Korczak, p. A. Piórkowskiej i p. U. Starzyńskiej, bez ich zaangażowania ta akcja nie odbyłaby się w naszym gimnazjum.

Justyna Lenda i Vanessa Rozmarynowska