Nocy Muzeów we Wrocławiu - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Nocy Muzeów we Wrocławiu

Dnia 19 maja uczniowie Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie uczestniczyli w Nocy Muzeów we Wrocławiu.
W czasie wędrówki po Wrocławiu gimnazjaliści zwiedzili m.in. Muzeum Architektury, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Archeologii. Największe wrażenie na uczniach zrobiły ekspozycje w unikatowym nowoczesnym Muzeum Pana Tadeusza opowiadającym o powstaniu i losach książki Adama Mickiewicza. Uczniowie mieli rónież okazję zobaczyć Synagogę Pod Białym Bocianem oraz plenerowy pokaz związany z kultowym filmem "Powrót do przeszłości".

Dnia 19 maja (w sobotę) odbyła się wycieczka do Wrocławia na Noc Muzeów.

Około godziny 16.00 wyjechaliśmy spod budynku Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie, a już po kilkudziesięciu minutach rozpoczęliśmy zwiedzanie wrocławskich muzeów. Zwiedziliśmy kolejno następujące obiekty: Muzeum Mineralogiczne i Geologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego, Arsenał - Muzeum Archeologiczne i Muzeum Militariów oraz Muzeum Pana Tadeusza, unikalne nowoczesne Muzeum opowiadające o powstaniu i losach „Pana Tadeusza” – książki niezwykłej – i być może ostatniej, której fragmenty na pamięć znają niemal wszyscy Polacy, następnie udaliśmy się do kościoła w klasztorze Sióstr Urszulanek, a stamtąd do Muzeum Narodowego oraz Synagogi pod Białym Bocianem.
Około godziny 24.00 opuściliśmy Wrocław.
Wycieczkę uważam za udaną. Miło było po raz (może) ostatni odwiedzić Muzea jako gimnazjalistka, uczennica Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie.

Marta Kosmala