O programie - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

O programie

Szkoła w pilotaży programowania

Od września 2016r. w Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie  w ramach „Pilotażowego wdrożenia  programowania w edukacji formalnej” realizowana jest innowacja pedagogiczna: NAUKA PODSTAW PROGRAMOWANIA W JĘZYKU PYTONA
Autor innowacji jest Wojciech Birula. Zajęciami z programowania objęta jest grupa uczniów z klasy II. W ramach zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami programowania w języku Python oraz podstawami myślenia algorytmicznego w stopniu wychodzącym poza podstawę programową, w taki sposób, by móc wykorzystać zdobyte umiejętności programowania do ich własnych potrzeb na innych przedmiotach oraz hobbistycznie.
W czasie zajęć uczniowie testują dostępne rozwiązania wprowadzające nauczanie programowania do edukacji formalnej, w tym programów nauczania opartych na projekcie nowej podstawy programowej oraz rekomendowanie do powszechnego wdrożenia najskuteczniejszych metod i technik kształcenia i samokształcenia uczniów i nauczycieli.