Ruch poza szkoła - zajęcia zorganizowane - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Ruch poza szkoła - zajęcia zorganizowane

Szkoła w ruchu

Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie współpracuje z ZG LOK

Stanisław Cichosz nauczyciel wychowania fizycznego - członek zarządu Gminnego Koła LOK, który jest opukunem Szkolnego Koła LOK prowadzi zajecia pozalekcyjne - straelanie z broni pneumatycznej.

Każdego roku organizowany jest w naszym gimnajum Mikołajkowy Turniej Strzelecki, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.

VII Marsze Na Orientację „INO POCZEKAJCIE

Chorągiew Dolnośląska
Komenda Hufca
im. 7 Łużycikiej Dywizji Piechoty
w Sycowie
56-500 Syców ul. Kościelna 16,

Tel.: 665-694-191, e-meil: sycow@zhp.p

VII Marsze Na Orientację „INO POCZEKAJCIE

To rajd dla wszystkich, którzy kochają przygodę i świeże powietrze. Rajd odbywa się już od 15 lat początkowo pod inną nazwą. Od 7 lat pod nazwą Ino Poczekajcie. Od samego początku w rajdzie uczestniczyli wszyscy szukający czegoś nowego na leśnych bezdrożach. Głównym zadaniem uczestników jest znalezienie wyznaczonych na mapie, a ukrytych w lesie punktów orientacyjnych, które należy zaznaczyć na karcie patrolowej. Rajd organizuje od 7 lat Hufiec Syców i jego instruktorzy, którzy zawsze muszą przejść wyznaczone trasy. Aby wziąć udział trzeba poznać podstawy orientacji w terenie przy użyciu mapy i kompasu. Wydaje się łatwe, a jednak takie nie jest. Uczestnicy dzielą się na dwie grupy doświadczonych tzn. szaleńców oraz osoby, które nie mają pojęcia o orientacji w terenie tzn. podstawa.
W tym roku w rajdzie wzięło udział 55 uczestników z Sycowa, Dziadowej Kłody, Szczodrowa, Międzyborza, Stradomi, Ostrowa Wlkp.
Uczestnikami są harcerze oraz młodzież szkolna w tym dwa patrole z Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie startujące na trasie dla szaleńców. Trasy dzielą się na trzy etapy: nocna, poranna i popołudniowa. Uczestnicy zgłaszają się jako patrol i jako patrol są oceniani. Ocenie podlega czas przejścia trasy, jak i dokładność w spisywaniu punktów na trasie gdyż prócz wyznaczonych punktów w lesie znajdują się jeszcze punkty BONUS oraz punkty omyłkowe, które mają wymuszać na uczestnikach dokładną orientację w terenie. Wszystkie one wymagają sporego wysiłku fizycznego od uczestników. Każda trasa to wyzwanie szaleńcy znajdują swoje punkty w bagnach, stawach, wysoko na drzewach i prawie zawsze w miejscach gdzie nikt inny by nie wszedł. Podstawa ma dużo łatwiej. Dla nich zabawa polega na znalezieniu dobrze opisanych punktów na mapie. Na koniec uczestnicy dostają pamiątkowe znaczki oraz koszulki rajdowe. Rajd nie ma na celu wytypowania osób najlepszych. Dlatego też nie ma podziału na miejsca. Każdy, kto przejdzie trasę jest zwycięzcą. Wieczorem po przejściu wszystkich tras odbywa się wieczorek, na którym uczestnicy opowiadają, co w tym roku zaskoczyło ich na trasie oraz uczestniczą w grach i zabawach do białego rana.
Rajd ten nie odbyłby się gdyby nie pomoc zaoferowana od dyrekcji Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie oraz dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie, którzy udostępnili nieodpłatnie pomieszczenia dla celów noclegowych uczestników.

Mikołajkowy Turniej Strzelecki ze sponsorami - 5 grudzień 2012

Mikołajkowy Turniej Strzelecki - 6 grudnia 2013