Wycieczka do Oleśnicy - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Oleśnicy

Wydarzenia 2018/2019

Wycieczka do Oleśnicy – 12.03.2019 r.


Dnia 12 marca 2019 roku uczniowie klas III naszego Gimnazjum wybrali się do teatru – do Biblioteki i Forum Muzyki w Oleśnicy na przedstawienie teatralne pt.: ,,Mój Przyjaciel Oskar” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.
Nowa adaptacja powieści Erica - Emmanuela Schmitta, „Oskar i pani Róża” w klasycznym wydaniu pozwoliła nam inaczej spojrzeć na śmierć i umieranie.
Tematem przedstawienia była historia dziesięcioletniego chłopca, który zachorował na raka – na białaczkę. W ostatniej scenie chłopiec umarł.
Miejscem akcji był głównie szpital – oddział onkologii. Choreografia doskonale oddała atmosferę tego miejsca, na którym nikt z nas tak naprawdę nigdy nie chciałby się znaleźć. Akcja była bardzo dynamiczna, a śmiałe i bezpośrednie wypowiedzi Oskara pobudzały nas do refleksji. Kostiumy świetnie współgrały z choreografią i charakteryzacją, a obsada została trafnie dobrana. Muzyka towarzysząca przedstawieniu budowała ciepły nastrój, czasami tworzyła napięcie.
Spektakl był bardzo ciekawy, najbardziej utkwiła mi w pamięci scena, w której Oskar podsłuchał rozmowę doktora Dusseldorfa z jego mamą, celem rozmowy było poinformowanie mamy, że niestety, dla Oskara nic już nie można zrobić, wszystkie współczesne metody leczenia zawiodły, chłopiec umiera.
Uczestnicząc w przedstawieniu „Mój Przyjaciel Oskar”, przekonaliśmy się, że współczesny teatr również nas – nastolatków - potrafi zaskoczyć i skłonić do refleksji.      
Wycieczka została zorganizowana przez panią Katarzynę Korczak, która także sprawowała nad nami opiekę wraz z panią Agnieszka Piórkowską.


Julia Łamacz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego