Wyjazd do Oleśnicy na spektakl Kamienie na szaniec - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wyjazd do Oleśnicy na spektakl Kamienie na szaniec

Wydarzenia 2017/2018

Dnia 19 października bieżącego roku wybraliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Oleśnicy na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego               w Krakowie „Kamienie na szaniec”. Zobaczyliśmy kolejną bardzo ciekawą adaptację powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.
Utrzymana w naturalistycznej konwencji klasycza adaptacja wyjątkowego dzieła A. Kamińskiego ukazała wzruszającą opowieść o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Skoncentrowana na autentycznych wydarzeniach spod Arsenału, narracja odsłoniła trzy twarze naznaczone piętnem wojny. Młodzi przyjaciele – Alek, Zośka i Rudy, wkroczyli w dorosłość z głowami pełnymi marzeń i planów. Niestety, okupacyjna rzeczywistość zweryfikowała ich plany, musieli zejść do niepodległościowego podziemia i stać się żołnierzami.
Wyrazista scenografia i wzmagająca napięcie muzyka, sugestywna gra aktorska oraz autorska aranżacja piosenek dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, a zsynchronizowane z akcją efekty specjalne przyciągnęły naszą uwagę, koncentrując ją nie tylko na historycznym kontekście opowieści, ale również i wewnętrznej przemianie bohaterów – ich wchodzeniu w dorosłość i walce o własne przekonania i ideały.
Ciekawa i fascynująca inscenizacja została nagrodzona gromkimi brawami, to dowód na to, jak bardzo widzów zainteresowała sztuka, a warto nadmienić, iż gimnazjaliści to trudni przeciwnicy – niełatwo zainteresować ich teatrem.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego