Wyjazd do Oleśnicy na spektakl Zemsta - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wyjazd do Oleśnicy na spektakl Zemsta

Wydarzenia 2018/2019

Wyjazd do Oleśnicy na spektakl „Zemsta”


Dnia 3 grudnia 2018 roku w naszym Gimnazjum odbyła się wycieczka do teatru – do Biblioteki i Forum Muzyki w Oleśnicy na przedstawienie teatralne pt. ,,Zemsta” w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.
Nowa adaptacja „Zemsty” hrabiego Fredry Teatru Współczesnego, w klasycznym wydaniu odświeżyła aktualność tekstu i pozwoliła nam odkryć jego współczesny wydźwięk.
Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, przybliżając nam charaktery bohaterów komedii: Cześnika Raptusiewicza, Rejenta Milczka, Podstoliny, Klary i Wacława. Szczególnym zaskoczeniem mogła być dla widzów postać Papkina, w którą wcieliła się kobieta. Pomimo tego, była to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci i myślę, że także bardzo spodobała się publiczności. Kostiumy aktorów także były bardzo starannie przygotowane – peruki i długie suknie świetnie spełniły swoją rolę.
Inscenizacja przedstawiła absurdalny spór o mur graniczny pomiędzy Cześnikiem i Rejentem – sąsiadami odmiennymi jak ogień i woda, wrogami skłóconymi na śmierć i życie. Ich spór o mur rozwiązała miłość Klary, młodej wychowanicy Cześnika i Wacława, rejentowego syna, która przezwyciężyła wszystkie trudności, nawet knowania ponętnej i doświadczonej Podstoliny, wdowy, która egoistycznie poszukiwała najlepszego wyjścia z sytuacji, w jakiej się znalazła.
Całe przedstawienie ubarwiły zabawne piosenki, które w dowcipny i przewrotny sposób komentowały zawiłą, fredrowską fabułę.
Jestem przekonana, że każdy w nowej adaptacji Teatru Współczesnego znalazł coś ciekawego. Cieszę się, że już po raz kolejny mogłam uczestniczyć w przedstawieniu w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.
Weronika Pajdzik

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego