Wyjazd na Opowieśc wigilijną - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wyjazd na Opowieśc wigilijną

Wydarzenia 2017/2018

Dnia 5 stycznia 2018 roku pojechaliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Oleśnicy na przedstawienie teatralne zatytułowane ,,Opowieść wigilijna", była to klasyczna inscenizacja przygotowana przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie.
„Opowieść wigilijna” przeniosła nas do Londynu końca XIX wieku. Niepowtarzalny klimat tego miasta i zamierzchłych czasów mieszał się z niecierpliwym oczekiwaniem Świąt Bożego Narodzenia. Karol Dickens opowiadając o duchu Świąt, który potrafił rozgrzać najmroźniejszą zimę, opowiedział nam również o skutych lodem ludzkich sercach, które także potrafiły poddać się urokowi tego najradośniejszego czasu.
Główny bohater Ebenezer Scrooge musiał rozliczyć się ze swoimi lękami, przeszłością i trudnym charakterem, aby pojąć te prawdy życiowe, które wydają się najprostsze, aby zamienić się z gnuśnego starca w szczęśliwego człowieka.
Moim zdaniem klasyczna adaptacja spektaklu Teatru Współczesnego w Krakowie, pełna humoru, wyrazistych postaci i magii to świetna wspólna, świąteczna przygoda w spowitych mgłami uliczkach dawnego Londynu.
Bardzo spodobała nam się klasyczna inscenizacja i autorskie piosenki, mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy kolejny spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.


Kacper Meckier, klasa 2b

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego