XIV Powiatowy Konkurs Humanistyczny - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

XIV Powiatowy Konkurs Humanistyczny

Wydarzenia 2017/2018

Dnia 12.02.2018 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się XIV Powiatowy Konkurs Humanistyczny dla uczniów klas gimnazjalnych powiatu oleśnickiego „Gdzie diabeł nie może… Kobiety i literatura”.
Konkurs był dwuetapowy. 11 stycznia odbył się etap szkolny. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się uczennica klasy IIA, Angelika Morawska.
Etap powiatowy składał się z trzech zadań: testu sprawdzającego umiejętności językowe i interpretacyjne, zredagowania planu pisemnej wypowiedzi argumentacyjnej oraz wypowiedzi ustnej. Etap powiatowy był dość trudny, bowiem analiza i interpretacja tekstu, wypowiedź argumentacyjna mająca formę interpretacji analizy tekstu poetyckiego to umiejętności sprawiające najwięcej trudności uczniom gimnazjum, bo nie jest łatwo wyjaśnić sens tekstu – wiersza, ustalić elementy z jakich składa się utwór i jak został skonstruowany. Aby poradzić sobie z analizą tekstu poetyckiego, należy wykazać się nie tylko znajomością teorii literatury, wyobraźnią ale również swego rodzaju wrażliwością na język poetycki.    
Angelika poradziła sobie z wszystkimi zadaniami, nawet tymi najtrudniejszymi.
Przez kilka tygodni Angelika, przygotowując się do konkursu, pracowała pod czujnym okiem pani Katarzyny Korczak.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego