XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dnia 9 stycznia 2018 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Piszemy poprawnie".
Konkurs był dwuetapowy. Etap I – szkolny - odbył się w naszym Gimnazjum w listopadzie. Do etapu szkolnego przystąpiło kilkunastu uczniów z klas drugich i trzecich. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się tylko jedna uczennica z klasy drugiej - Weronika Pajdzik.
Weronika, pisząc dyktando, popełniła 9 błędów. Niektórym może wydawać się, że 9 błędów to sporo, porównując jednak wyniki pozostałych uczestników konkursu, 9 błędów to wynik nie najgorszy.
Dyktando było trudne, pracy bezbłędnej nie było. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z Gimnazjum w Bierutowie, popełniła 4,5 błędu, trzecie – uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oleśnicy – 6,75 błędów. Weronikę od podium dzieliło tylko 2,25 błędów.