XXI Dolnośląski Festiwal Nauki - GIMNAZJUM W DZIADOWEJ KŁODZIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki

Wydarzenia 2018/2019

Dnia 25.09.2018 roku w naszym Gimnazjum odbyła się wycieczka do Wrocławia na XXI Dolnośląski Festiwal Nauki zorganizowana przez p. Katarzynę Korczak.
Nasze pierwsze zajęcia: „Polaków droga do wolności”. Escape room i inne zagadki rozpoczęły się o godz. 10:00 w Muzeum Pana Tadeusza. Zajęcia w Muzeum rozpoczęliśmy od podziału na dwie grupy. Część z nas zaprowadzono na wystawę zatytułowaną: „Polaków droga do wolności” ukazującą walkę Polaków o wolność w XIX wieku oraz sprawę Polski podczas I wojny światowej. Druga grupa natomiast w tym samym czasie udała się do pokoju zagadek. Gdy obejrzeliśmy wystawę i wysłuchaliśmy wykładu, również przeszliśmy do „tajemniczego” pokoju. Kilkanaście minut zajęło nam rozwiązanie wszystkich zagadek i znalezienie ukrytych map.   
Kolejne zajęcia mieliśmy na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Archeologii. Czas dzielący nas od zaplanowanych zajęć przeznaczyliśmy na śniadanie w McDonald’s. Po śniadaniu przejechaliśmy do Instytutu Archeologii na wykład i warsztaty zatytułowane: „Świat sprzed tysięcy lat”. Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego przybliżyli nam, jak w dawnych czasach żyli ludzie, czym się żywili, jak polowali, jak spędzali czas wolny. Po części wykładowej przeszliśmy na zajęcia warsztatowe, dzięki którym mogliśmy zapomnieć o współczesnym świecie, a poczuć się jak człowiek pierwotny, który sam musi się o siebie zatroszczyć. Podczas warsztatów mogliśmy również wziąć udział w różnych dyskusjach, studenci bardzo chętnie dzielili się z nami wiedzą i doświadczeniem.
Wycieczkę zakończyliśmy około godziny 16.00. Wróciliśmy trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni i już nie możemy doczekać się następnego wyjazdu.     


Katarzyna Jamróżkiewicz

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego